Archive for Kwiecień, 2012

Marzeniem niejednego było bądź jest nie tylko trenowanie na własną rękę na siłowni ale też profesjonalne treningi w prawdziwym klubie, a co się z tym wiąże jeżdżenie na zawody sportowe oraz zdobywanie trofeów. Bardzo popularne dziś są sporty siłowe, które z roku na rok zdobywają rzeszę wielbicieli. Trenować sporty siłowe można w kilu różnych dziedzinach, między innymi jest to kulturystyka oraz podnoszenie ciężarów. W każdej z tych dziedzin mamy do czynienia z niewyobrażalnym wysiłkiem fizycznym a co za tym idzie możliwe wypalenie. Warunki fizyczne konkretnego sportowca mają tu ogromne znaczenie, ponieważ czasem nie można przeskoczyć pewnego progu. Z pomocą tu przychodzą jak zawsze odzywki i kulturystyka wtedy staje się nieco prostsza. Każdy suplement w pewnym sensie wzmacnia organizm trenującego dostarczając mu odpowiednią ilość potrzebnych substancji jednocześnie wzmacniając jego zdolność do maksymalnego wysiłku. Biorąc pod uwagę chęć i zapał uczestników różnych konkursów wnioskować można, że trenując w profesjonalnym klubie zawodnicy przygotowywanie są również pod kątem psychicznym co ma również ogromne znaczenie. Continue reading “Profesjonalne trenowanie w klubie” »

Ile razy widzieliśmy kogoś ubranego w szmaciane adidasy i obcisły dres biegającego wzdłuż ulicy, parku czy stawu? Na pewno wiele razy, wzbudzało w nas to pewnie czasem negatywne emocje, ponieważ też byśmy chcieli uprawiać taki sport ale uważamy, że to nie dla nas. Nic bardziej mylnego, bieganie jest sportem chyba najbardziej uniwersalnym, do tego nie potrzeba mieć praktycznie żadnych predyspozycji, jedyne czego nam potrzeba do zapał do pracy i chęć poprawy naszej kondycji, naszego zdrowia i oczywiście kształtów ciała. Początki jak zawsze mogą i na pewno będą trudne ale w miarę jak nasze zaangażowanie będzie większe to postępu również się zwiększą. Aby ułatwić sobie trudne początki można zainwestować w suplementy dla biegaczy, oczywiście większość sądzi, że odżywki i kulturystyka to jedno, tak natomiast nie jest. Odżywki mają to do siebie, że niezależnie jaki sport uprawiamy zwiększają naszą wytrzymałość oraz odporność, czasem nawet siłę. Rzeczą naturalną jest, że odzywki mogą być ukierunkowane dla danych sportów, więc i dla kulturystów i dla biegaczy mogą się one różnić. Bieganie ma tak dużo zalet, że decydując się na uprawianie jakiegokolwiek sportu jest ono najczęściej wybierane. Powodem jest wiele zalet i ogromnie pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ponadto nic praktycznie nie kosztuje bo możemy biegać dosłownie wszędzie.

Nadwaga jest ogólnoświatowym problemem, który dotyka niemal każdego z nas, kilka zbędnych kilogramów dotyczy chyba większości. Najczęściej problem z nadwagą zauważają kobiety, które są nieco manipulowane przerobionymi przez programy komputerowe modelkami. Kobiety dążą do tego aby wyglądać tak jak one i praktycznie zawsze im mało. Na podstawie takiego zapotrzebowania od wielu lat powstają ośrodki, które zajmują się fitnesem, pilates czy aerobiciem. Każda firma, która stworzyła takie miejsce do ćwiczeń od dawna zarabia sporą sumę pieniędzy, a jest to oczywiście spowodowane dużym zainteresowaniem. Co jednak można zrobić kiedy nie stać nas na wykupienie karnetu na takiej specjalnej siłownie albo na specjalne zajęcia? Otóż można ćwiczyć w domu, przejść na dietę i zainwestować w odżywki. Dla większości jedność stanowią odżywki i kulturystyka, ale jest to typowy błąd w myśleniu, ponieważ odżywki nie tylko są dla tych, Continue reading “Problemy z nadwagą” »

Dylematem każdego sportowca od kiedy zaczął trenować jest osiąganie jak najlepszych wyników, pobijanie własnych oraz cudzych rekordów, a zaistnienie w kraju czy na świecie z własnymi wynikami jest marzeniem chyba każdego. Pozostaje jedynie kwestia w tym jak to zrobić. Otóż nie jest to takie proste gdyż składa się na to wiele czynników takich jak predyspozycje fizyczne, predyspozycje psychiczne, silne postanowienie, twardy charakter oraz chyba najważniejsze pasja do tego co się robi. Pobijanie rekordów ma również miejsce w sportach siłowych jak na przykład w kulturystyce. W tej dziedzinie można znaleźć dużo pomocnych rzeczy, sięgamy po odżywki i kulturystyka przechodzi na inny wymiar. Nie wszystkie suplementy są legalne i co najważniejsze zdrowe. Jeżeli sportowców interesuje naturalny wzrost mięśni i pobijanie rekordów tylko zgodnie z ustalanymi normami to sięgnie tylko po dozwolone odżywki. Continue reading “Osiąganie maksymalnych wyników w sporcie” »

Sporty siłowe są uznawane za idealne dla prawdziwych mężczyzn, niejeden mężczyzna chciałby się pochwalić idealnie zbudowaną muskulaturą. Odżywki i kulturystyka to nie jedyne rozwiązanie dla chcących uprawiać sporty siłowe. Ćwiczenie na siłownie rekreacyjnie jest zupełnie normalne i bardzo często praktykowane. Powinno się zdać sobie sprawę z tego, że większość mocno umięśnionych mężczyzn, którzy codziennie przesiadują na siłowni nie zawsze tacy byli, jest to oczywiste. Każdy rodzi się normalny i dopiero kiedy wpada na pomysł ćwiczenia na siłowni zaczyna to powoli praktykować stając się coraz bardziej wyrzeźbiony i zahartowany. Kiedy ktoś mówi o siłowni, że to nie dla niego, bardzo się myli gdyż każdy i to dosłownie każdy zaczynał od niczego, tak jest praktycznie ze wszystkim. Wytrzymałość w sporcie to nie tylko cecha fizyczna, głównie jest to cechą naszej psychiki, ludzie o twardych umysłach są wstanie osiągnąć o wiele więcej od tych co cechują się słabą psychiką. Każdy kto jest twardy w swoich postanowieniach osiągnie takie cele i to dokładnie takie jakie sobie postawił przed wzięciem się do roboty. Dlatego nie należy się od razu zniechęcać wnioskując, że sporty siłowe, głównie kulturystyka są dla starych wyjadaczy, Continue reading “Sport dla wytrzymałych” »

Wielu początkujących amatorów sportów siłowych ma wiele entuzjazmu do tego zajęcia, jest to bardzo dobry początek ale brak doświadczenia na temat sposobów i systemów ćwiczenia może być pewną blokadą. Dlatego też dobrze jest zaznajomić się w tym temacie, mianowicie zapoznać się z systemami ćwiczeń dobrze dopasowanych do naszego zapotrzebowania. Odżywki i kulturystyka to podstawowe zagadnienia związane ze sportami siłowymi. Gdzie zatem znaleźć najlepsze informacje? Najlepszym źródłem informacji jest jak zawsze Internet, internetowe fora tematyczne związane z kulturystyką są aż przepełnione użytkownikami z różnym stażem sportów siłowych. Jedyne co musimy zrobić to zalogować się na odpowiednim portalu bądź forum, następnie swoje wątpliwości możemy rozwiać za pomocą wyszukiwarki tematów. Jest duże prawdopodobieństwo, że na forum już ktoś porusz temat, który nas interesuje, więc najpierw szukamy. Jeżeli jesteśmy pierwsi z takim problemem to zakładamy temat, opisujemy problem i czekamy aż któryś z kolegów forumowiczów pomoże nam i doradzi w taki sposób abyśmy go mogli zrozumieć. Continue reading “Informacje na temat ćwiczeń” »

Każdy niewtajemniczony kto choć raz usłyszał o odżywkach pomyślał pewnie o napychaniu się sztucznymi substancjami, które kurczą mózg i nie pozwalają myśleć. Oczywiście jest to błędne myślenie oraz kierowanie się nieuzasadnionymi stereotypami. Odżywki i kulturystyka to dziedziny, w których trzeba wykazać chociaż minimalną wiedzą zwłaszcza jeżeli mówimy o stosowaniu suplementów. Aby dobrać odpowiednią odzywkę najpierw musimy ustalić jaki skutek chcemy uzyskać czyli po co ćwiczymy. Cele mogą być różne na przykład rozbudowa naszych mięśni albo ich rzeźba czy zgubienie zbędnego tłuszczu. W ten sposób będziemy wiedzieli w jakiej kategorii mamy szukać naszego złotego środka. Następnie trzeba odpowiednio dobrać firmę oraz konkretną odżywkę, nie należy kupować tych najtańszych gdyż dają znikome efekty i mogą stanowić zagrożenie dla organizmu. Continue reading “Jak stosować odżywki” »

Jak już wiadomo od dawna powiązanie skuteczności z ceną nigdy nie było, nie jest i chyba nie będzie idealnie skorelowane. Często bywa, a nawet zazwyczaj, że produkt o bardzo niskiej cenie ma to do siebie, że nie jest tak bardzo skuteczny jakbyśmy chcieli. Produkty o wysokiej skuteczności, które w pełni nas zadowalają niestety cechują się wysokimi cenami. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale bywa to bardzo rzadko. Jeżeli odzywki i kulturystki są tak ze sobą powiązane oczywistym jest, że każdy kulturysta albo chociaż ich większość ma zamiar skorzystać z odpowiednich suplementów aby zwiększyć swoje możliwości fizyczne. Jak przystało na człowieka oszczędnego będziemy kierować się ceną przy wyborze takich produktów. Jest to bardzo niebezpieczne rozwiązanie, ponieważ kupowanie najtańszych suplementów może spowodować zakup nieodpowiednich oraz niebezpiecznych produktów. Continue reading “Wybór najtańszych suplementów” »

Sporo osób zajmujących się uprawianiem sportu chcą jak najszybciej poprawić swoje wyniki nie tracąc zbędnego czasu. Osoby nie zorientowane z temacie jakim są odżywki i kulturystyka boją się dotykać jakichkolwiek suplementów. Nie jest w tym nic dziwnego, ponieważ stereotyp odżywek jako substancje bardzo szkodzące jest bardzo mocno zakorzeniony w społeczeństwie. Większość ludzi myli pojęcie odzywek ze sterydami, uważają oni, że są to środki, które się wstrzykuje, a na drugi dzień stajemy się dwa razy więksi. Nic bardziej błędnego, odżywki i sterydy to nie to samo. Odzywki mają na celu poprawić wydolność organizmu oraz spowodować szybszy wzrost mięsni, poprawę siły i kondycji, natomiast ich zadaniem nie jest spowodowanie tych efektów od razu po zażyciu. Panuje również opinia, że odżywki są rzeczą bardzo niebezpieczną, jest to również błędna opinia gdyż chociażby większość leków w aptece ma więcej skutków ubocznych niż wszystkie odżywki. Kompozycja suplementów jest tak stworzona aby pomagały sportowcom praktykującym zdrowy tryb życia a nie szkodzić i uniemożliwiać im pracę nad własną fizycznością. Nie warto więc kierować się głęboko zakorzenionymi stereotypami, tylko dowiedzieć się wszystkie u źródła. Continue reading “Bezpieczeństwo używania odżywek” »

Internet stał się aktualnie nie tylko miejscem do rozmów oraz uzyskiwania przeróżnych informacji. Dziś Internet pełen jest sklepów internetowych, w których możemy kupić praktycznie wszystko, poczynając od produktów żywnościowych przez środki czystości a kończąc na sprzęcie rtv i agd. Odżywki i kulturystyka do jedne z najbardziej popularnych haseł, które ludzie wpisują do wyszukiwarek. Szukają najczęściej porad związanych z odpowiednimi ćwiczenia ale także internetowych sklepów, które ułatwiają dostęp do suplementów. Sklepy internetowy są już chyba bardziej popularne niż te zwykłe znajdujące się w lokalu, jest oczywiście wielką wygodą zamówić odpowiedni towar przez Internet nie wychodząc z domu jedynie klikając myszką. Niestety musimy liczyć się z kosztami przesyłki, ale zamawiając kilka produktów, tak najczęściej bywa to i tak w sumie wychodzimy na plus, gdyż najczęściej produkty oferowane przez Internet są znacznie tańsze niż te w tradycyjnych sklep. Jest to oczywiste, ponieważ odchodzą wtedy koszty związane z utrzymaniem sklepu. Continue reading “Zamawianie odżywek przez Internet” »